لینک دانلود فایل*قطعات و شلنگ های مسلح لاستیكی + کارآفرینی + پروژه*

قطعات و شلنگ های مسلح لاستیكی کارآفرینی پروژه|pgf39016531
نمونه ی دیگری از مجموعه فایل ها با عنوان قطعات و شلنگ های مسلح لاستیكی + کارآفرینی + پروژه آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

قطعات و شلنگ های مسلح لاستیكی

صنعت تولید لاستیك و قطعات لاستیكی امروزه بعنوان یكی از صنایع مهم در اغلب كشورهای جهان بشمار می آید .

با توجه به نقش بسیار مهم قطعات لاستیكی و كاربرد روز افزون آنها در صنایع مختلف ، اهمیت تولید این قطعات بخوبی روشن خواهد شد . از جملة این قطعات لوله های لاستیكی مسطح (تقویت شده ) است كه دارای مقاومت و كارایی بسیار بالا در مقابل فشار ، درجه حرارات و مواد شیمیایی می‌باشد . از آنجایی كه تولید و تكنولوژی ساخت این قطعه در ایران هنوز بخوبی جا نیفتاده لذا سالانه شاهد واردات آن می‌باشیم كه امید است به یاری خداوند ، با اجرای موفقیت آمیز این طرح و طرحهای مشابه و نه تنها كشور را از این جهت خودكفا نمود ، بلكه در آینده و با راه اندازی طرحهای پتروشیمی دردست اجرا در مقام رقابت با سایر كشورهای تولید كننده در جهت صدور این فرآورده برآئیم .

طرح حاضر شامل اطلاعاتی در زمینه مواد اولیه ، فرآیند تولید و مسائل اقتصادی ، به انضمام پرسشنامه تكمیل شده می‌باشد .

مواد اولیه تشكیل دهندة لاستیك

لاستیك از دو بخش عمده پلیمری یا پایه ای و مواد غیر پلیمری یا افزودنی تشكیل می‌شود :

مواد پلیمری یا پایه ای مصرفی در لاستیك خود از دو بخش كائوچو طبیعی و كائوچوی مصنوعی تشكیل میشود.

كائوچوی طبیعی NR(Natural Rubber) : كائوچو كه در زبان سرخپوستان به معنی اشك درخت می باشد در واقع شیرآبه درختی بنام "هه و آ" (Hevea)است كه با تیغ زدن درخت از زیر پوست به بیرون چكیده میشود .این شیرآبه كه به آن لاتكس گفته میشود حاوی 30 تا 40 درصد ماده كائوچو (پلی ایزوپرن) میباشد و از هر درخت سالیانه حدود 20 كیلو لاتكس بدست میاید .

جالب است اضافه شود كه اولین استفاده از كائوچو برمیگردد به سال 1540 میلادی كه"پیزارو" جهت ضد آب كردن لباس از این ماده استفاده كرد و همچنیین اینكه تا قبل از شروع قرن بیستم كائوچو تنها از درختهای نواحی استوایی قاره آمریكا بدست میاید تا اینكه در سال 1876 میلادی علیرغم ممنوع بودن خروج تخم درخت "هه وآ" توسط دولت برزیل تخم این درخت توسط یكنفر انگلیسی به مستعمره های آن زمان انگلیس و هلند در هند و جنوب شرقی آسیا منتقل كرد كه با توجه به مساعد بودن زمین و شرایط آب و هوا پس از چندی باعث بوجود آمدن جنگلهای عظیمی از این درخت گردید بطوریكه امروزه تقریباً همة كائوچوی طبیعی جهان از این منطقه بدست میاید.